„Kaleva Travel“ pirmajai Lietuvoje suteiktas „Žaliojo biuro“ statusas

2009-09-30

Tarptautinė nevyriausybinė organizacija Pasaulio gamtos fondas (angl. World Wide Fund for Nature/ WWF) verslo kelionių organizatoriui „Kaleva Travel“ suteikė „Žaliojo biuro“ statusą. „Kaleva Travel“ yra pirmoji įmonė Lietuvoje, kuriai įteiktas WWF aplinkai draugiškos įstaigos sertifikatas. 

„Tapę „Žaliuoju biuru“, motyvuojame savo darbuotojus mažinti žalą aplinkai jų kasdieniame gyvenime ir skatiname gilinti aplinkosaugines žinias. Kaip verslo bendruomenė, kuriai rūpi aplinkosauga, mes iš tiesų galime apsaugoti gamtą ir tuo pačiu taupyti pinigus. Svarbiausia yra įsisąmoninti, kad kiekvienas, net ir menkiausias veiksmas yra reikšmingas: nesvarbu, ar tai būtų kompiuterio ekrano išjungimas ar popierinių puodelių kavai ar arbatai nenaudojimas. „Žaliasis biuras“ – sistema, kuri naudinga ir aplinkai, ir kompanijai”, – sako verslo kelionių organizatoriaus „Kaleva Travel“ Lietuvoje generalinė direktorė Rasa Barisienė.

Laikantis „Žaliojo biuro“ aplinkosaugos programos kriterijų, „Kaleva Travel“ savo biure paskyrė žmogų, atsakingą už aplinkosaugos klausimus. Jis, kartu su kompanijos personalu, yra atsakingas už aplinkosaugos programos plėtojimą ir vykdymą. Įgydama „Žaliojo biuro“ statusą „Kaleva Travel“ taip pat įsipareigoja vykdyti nuolatinį personalo švietimą, siekti užsibrėžtų tikslų ir kasmet atsiskaityti WWF, kuris vykdo reguliarų „Žaliojo biuro“ statusą turinčių kompanijų auditą. 

„Džiugu, jog „Kaleva Travel“ prisiima aplinkosauginę atsakomybę ir padeda mažinti žalą aplinkai. „Kaleva Travel“ biurai – pirmieji Baltijos šalyse, kuriems įteikti „Žaliojo biuro“ sertifikatai. Tikimės, jog tai ženklas, kad kelionių verslas atsigręžia į aplinkosaugos problemas”, – sako WWF „Žaliojo biuro“ programos vadovė Helka Julkunen. 

Įdiegusi „Žaliojo biuro“ vadybos sistemą, „Kaleva Travel“ ateityje atidžiau vertins ir savo partnerių požiūrį į aplinkosaugos problemas bei savo klientams sieks suteikti galimybę rinktis apgyvendinimą viešbučiuose, siūlančiuose ekologiškus produktus ir paslaugas. 

„Kaleva Travel“ įvertino ir tai, kad kelionių paslaugų verslas daro žalą aplinkai. Dėl to, kaip dalį savo socialinės atsakomybės programos, kelionių organizatorius savo verslo ir privatiems klientams pasiūlė CO2 skaičiuoklės ir kompensacijos paslaugą. Tiek individualiems keliautojams, tiek įmonėms ji suteikia galimybę kompensuoti kelionės metu išskirto CO2 kiekį atitinkama pinigų suma, išsirenkant vieną iš dviejų skirtingų bendruomeninių  projektų, kurie apsaugo aplinką nuo lygiai to paties kiekio anglies dvideginio. 

„Žaliasis biuras” yra WWF Suomijos filialo sukurta aplinkosauginė paslauga. „Žaliojo biuro“ statusas suteikiamas mažoms ir didelėms privataus ar viešojo sektoriaus įmonėms. Tiek aplinkai, tiek pačiai kompanijai „Žaliojo biuro“ valdymo sistema naudinga, nes padeda ne tik sumažinti aplinkos taršą, bet ir sutaupyti energijos ir lėšų. „Žaliojo biuro“ sertifikatas ir diplomas įteikiami tik tokioms įmonėms, kurių aplinkosaugos programa atitinka nustatytus kriterijus.

 

Kontaktai

Norėdami sužinoti daugiau skambinkite: +370 5 2314959
arba rašykite: info@kalevatravel.lt